Makedonci pobjedom protiv Čilea do trećeg mjesta i prolaza – Gol.ba

Iako su u prva dva kola upisali teške poraze protiv Egipta i Švedske, Čileanci i Makedonci dobili su priliku boriti se za sljedeću rundu natjecanja. S obzirom da ne prenose bodove, jasno je da nema niti realne šanse za četvrtfinale, ali Makedonci kao pobjednici dobili su još tri jake utakmice.

Susret je bio tijesan i izjednačen od samog početka i tek sredinom drugog dijela stigla je odluka.

U prvom poluvremenu dugo se igralo gol za gol te je jedina serija u kojoj je jedna od momčadi postigla tri gola bila ona Čilea za vodstvo 15:13. Do odmora je Makedonija smanjila na 17:16.

Ključni trenuci drugog poluvremena bili su u razdoblju od 39. do 48. minute kada Makedonija radi seriju 5:1 i preuzima kontrolu nad rezultatom. Čileanci su uspjeli smanjiti zaostatak na minus dva u nekoliko navrata, ali ne i dodatno se približiti.

Kiro Lazarov postigao je osam golova, a po pet su dodali Nenad Kosteski i Žarko PeševskiNikola Mitrevski skupio je 11 obrana.

Po sedam golova postigli su Sebastian CeballosErwin Feuchtmann i Rodrigo Salinas